خدمات محتوا نویسی

محتوا نویسی یکی از مهم‌ترین فاکتورهای رشد وب‌سایت است. در هر زمینه‌ای که اقدام به تأسیس یک سایت اینترنتی کرده‌اید، بدون سئو نمی‌توانید موفق شوید. از ارکان اصلی و اساسی سئوی سایت، تولید محتوای سئو شده است. این نحوه تولید محتوا به شما اجازه می‌دهد مخاطبانی که به دنبال سایت شما هستند را به خود جلب کنید. کیفیت محتوا و ارتباط آن به موضوع سایت شما نقشی اساسی در رشد سایت بازی می‌کند. اغلب افراد برای رشد و دیده شدن خود دست به تبلیغات و هزینه‌ هایی از این دست می‌ زنند. با محتوا نویسی شما می‌توانید به طور اصولی و با هزینه‌ی بسیار کمتری سایت خود را بالا بیاورید. در این مقاله قصد داریم در مورد محتوا نویسی صحبت کنیم و شما را بیشتر با این روش آشنا کنیم.

web design graphic design vector graphics illustration png favpng 08YZvWSFb7BUFhSmK6DqWWJhh removebg preview خدمات محتوا نویسی

محتوا نویسی باکیفیت چگونه انجام می‌شود؟

هر روز محتوا های مختلفی روی سایت‌ها بارگذاری می‌شود. در میان این هزاران محتوا، درصد زیادی محتوای بی‌کیفیت هستند. با خواندن این محتواها متوجه می‌شوید تنها تعدادی جمله بدون استحکام و حتی ارتباط معنادار با هم پیدا می‌کنید. گاهی اوقات تعدادی جمله‌ی بی معنی یا با بسط بیش از حد، تنها برای پرکردن محتوا نوشته می‌شوند. این کارها ارزش محتوا را کم می‌کند. زمانی که مخاطب می‌بیند در مطلب سرگردان است، کم کم متوجه می‌شود چیزی قرار نیست دستگیرش شود و صفحه را ترک می‌کند. محتوا نویسی باید طوری انجام شود که ارزش افزوده ایجاد کند. مخاطب زمانی که مطلبی را سرچ می‌کند، به دنبال اطلاعاتی که لازم دارد می‌گردد. محتوا نویس باید بتواند چیزی که مخاطب می‌خواهد را در متن به او بدهد. علاوه بر این، سؤالاتی که در حین خواندن متن برای مخاطب ایجاد می‌شود باید در همان متن پاسخ داده شود. در واقع محتوا نویسی باید طوری انجام شود که مخاطب را در سایت نگه دارد. معمولاً توصیه به نوشتن مقالات خوشه‌ای می‌شود که بتوانید مطلب را به‌ خوبی بسط دهید. با محتوا نویسی خوشه‌ای مخاطب با دیدن سایر مطالب شما روی آن‌ها کلیک می‌کند و زمان بیشتری در سایت سپری می‌کند. این کارها به رشد رتبه شما کمک زیادی می‌کند.

ما چگونه کار می کنیم

محتوا نویسی به زبان روان

همان‌ طور که ایجاد ارزش افزوده با محتوا نویسی اهمیت دارد، زبان سلیس و روان نیز مهم است. محتوای شما نباید به زبان پیچیده‌ ای نوشته شود. خواننده نباید به‌جای فکر به مفهوم جملات در کلمات سخت و جملات پیچیده سردرگم شود. در عین حال متن نباید آنقدر ساده باشد که مخاطب احساس کند به حد کافی جدی گرفته نشده و چیزی دستگیرش نخواهد شد.

صمیمیت در محتوا نویسی با ساده انگاری مطلب متفاوت است. ساده انگاری به معنای ادا نشدن حق مطلب است، اما محتوا نویسی صمیمانه، نوعی احساسی دوستی و راحتی با خواننده است. یکی از کارهایی که نویسندگان برای برقرارکردن ارتباط بهتر با مخاطب انجام می‌دهند، محتوا نویسی به زبان محاوره است. وقتی خواننده مطلبی به زبان محاوره می‌خواند احساس می‌کند نویسنده در حال حرف زدن با اوست. می‌توان موضوعات پیچیده و ثقیل را با زبان محاوره به‌خوبی به مخاطب منتقل کرد.

شناخت مخاطب؛ گامی مهم در نوشتن محتوا

با این که روش‌های زیادی برای نوشتن یک محتوای خوب وجود دارد، اما قدم اول تمام آن‌ها شناخت مناسب از محتواست. زمانی که با کسی صحبت می‌کنید، بسته به جایگاه و ارتباط شما با او و شخصیت آن فرد از لحن و کلمات متفاوتی استفاده می‌کنید. محتوانویسی نیز به همین شکل است. صحبت با لحن محاوره در یک سایت رسمی چندان جالب نیست. اگر زمینه‌ی سایت شما کودک و نوجوان است، برعکس مورد قبلی نباید رسمی بنویسید.

موضوع دیگر در شناخت مخاطب، شناخت نیازهای اوست. باید بدانید مخاطب شما دنبال چه چیزی می‌گردد و بتوانید آن را به او عرضه کنید. برای مثال در یک مقاله پزشکی، مخاطب دنبال علائم یک بیماری، علل ایجاد آن بیماری و نحوه درمان و هزینه‌ی درمان است. اگر مخاطب شما عامه‌ی مردم هستند و به توضیحات علمی در مورد بیماری بپردازید، قطعاً موفق نخواهید بود.

هم چنین باید بدانید که مثلاً در یک سایت پزشکی اگر در مورد سرماخوردگی نوشتید، باید در مورد مشتقات آن مثل آنفولانزا و کرونا هم بنویسید تا سایت شما مرجعی کامل برای مخاطب باشد. در متن خود به سایر مقالات ارجاع بدهید تا مخاطب بتواند مطالب را به‌صورت زنجیره‌وار دنبال کند.

لزوم درگیر کردن مخاطب در محتوا نویسی

مشارکت کردن در سایت شما را در ذهن خواننده ماندگار می‌کند. سعی کنید برای سایت خود بخش نظرات تعریف کنید. در انتخاب نوشته مخاطب را تشویق کنید برای شما نظری بنویسد. به این کار CTA یا تشویق مخاطب به انجام کاری گفته می‌شود. حتی در صورت ننوشتن نظر، خواندن نظرات دیگران باعث درگیری بیشتر مخاطب در سایت شما می‌شود.

گاهی در نظرات تعاملاتی بین مخاطبین شما پیش می‌آید و به بحث و تبادل نظر می‌پردازند. تمام این‌ها به رشد بیشتر شما کمک می‌کند. در دل متن خود مقالات دیگر را معرفی کنید و مخاطب را تشویق به خواندن آن‌ها کنید. اگر سایت شما درباره فروختن محصولی است، از مخاطب بخواهید محصول شما را ببیند و اگر نظر یا پیشنهاد و انتقادی دارد به گوش شما برساند.

نتیجه انتخاب ما

یکی از راه‌های جذب مخاطب هدفمند به سایت شما محتوانویسی است. با قرار دادن محتوای با کیفیت و کاربردی در سایت خود با هزینه بسیار کم‌تر از تبلیغات مخاطبان جذب سایت شما می‌شوند. جذب مخاطب با قرار دادن هر نوع محتوایی در وب‌سایت شما امکان‌پذیر نیست. در محتوای ارائه شده در سایت شما باید نیازهای مخاطب دیده شده باشد.

در واقع شما باید بتوانید به‌صورت کامل و بدون جملات اضافه سؤالات مخاطب خود را پاسخ دهید. نحوه توضیح مسائل به مخاطب نیز مهم است. استفاده از لحن جذاب و پیچیده نکردن مسائل باعث می‌شود مخاطب منظور شما را بهتر متوجه شود. به‌عنوان مثال گاهی نیاز است در توضیح برخی از مسائل از لحن محاوره استفاده کنید و با در برخی مسائل باید کاملاً جدی بنویسید. انتخاب لحن و سادگی یا پیچیدگی مسائل به شناخت شما از مخاطب برمی‌گردد.

مراحل ارائه خدمات تولید محتوا ؟

در نظر داشته باشید که مجموعه فقط در روزهای کاری باز است

تکمیل فرم درخواست
آغاز تولید محتوا و کنترل نهایی آن
تحویل به صورت فایل word

کلیه محتوا ها با ابزار مختلف تست گردیده و کاملا یونیک می باشد، کلیه محتوا های ارائه شده 24 ساعت ضمانت تست یونیک بودن دارد

فرم درخواست

با تکمیل این فرم می توانید صاحب یک محتوای کاملا یونیک خواهید شد

سوالات متداول

استفاده از این روش باعث جذب مخاطب بسیاری به سایت شما می‌شود. محتوای با کیفیت باعث ایجاد حس اعتماد در مخاطب می‌شود.

استفاده از محتوای جذاب و با کیفیت باعث می‌شود شما تخصص خود در زمینه کاری‌تان را به مخاطب نشان بدهید. هزینه محتوانویسی بسیار کمتر از تبلیغات است.